Saules aizsardzība

Saules aizsardzība

Tuvojoties vasarai, kā katru gadu aktuāls ir jautājums par saules aizsardzību mazajiem.

Jāatceras, ka mazulīšiem zem gada vecuma atklātā saulē nav jāuzturas, kā arī saules krēmu var lietot tikai sākot no 6 mēnešu vecuma.
Tomēr jau vecākiem bērniņiem pilnībā izvairīties no saules nav iespējams, tādēļ jāatceras vairākas svarīgas lietas.

Pirmkārt, vienmēr lietot saules aizsargkrēmu ar SPF vismaz 30. Krēms jāuzklāj uz visām atklātajām ķermeņa daļām 15-20 minūtes pirms iziešanas saulē un jāatjauno ik 2 stundas vai pēc peldes. Jāatceras arī par tādām vietām, par kurām mēdzam aizmirst, piemēram, kakla aizmugure, plaukstiņas, pēdiņas.
Ja ar mazo ir iespējams par to vienoties, būtu labi arī vilkt saules brilles 😊
Regulāri jāatpūšas no tiešiem saules stariem, uzturoties iekštelpās vai ēnā.
Ļoti svarīgi karstās un saulainās dienās ir uzņemt pietiekošu šķidruma daudzumu, tātad piedāvāt mazajam padzerties biežāk kā parasti. Pavisam mazākajiem, kas vēl saņem tikai krūts zīdīšanu, svarīgi piedāvāt krūti biežāk.

Ja tomēr ir sanācis apdegt saulē, bērniņš nekavējoties jānogādā vēsā un ēnainā vietā, jādod padzerties, uz sakarsušajām ķermeņa vietām var likt vēsas kompreses, tā atdzesējot ādiņu.
Nekavējoties jāvēršas pie ārsta, ja bērniņam parādās stipras galvassāpes, vemšana, bērniņš ir izteikti saguris, ādiņa ir izteikti sarkana, ar tulznām līdzīgiem bojājumiem!