Bērnu vakcinācija

VIZĪTE PIRMS VAKCINĀCIJAS

Pirms jebkuras bērna vakcinācijas nepieciešama vizīte pie pediatra. Šīs vizītes laikā ārsts izvērtē bērniņa vispārējo veselības stāvokli un pārrunā vecākiem aktuālos jautājumus un iespējamās bažas, kas saistās ar bērna vakcināciju.

VAKCINĀCIJA

Vakcināciju klīnikā Rabarbers veic prasmīga bērnu māsa. Visbiežāk vakcīna tiek ievadīta injecijas veidā augšdelma vai augšstilba muskulī. Atsevišķas vakcīnas tiek ievadītas iekšķīgi pilienu veidā.

PĒC VAKCINĀCIJAS

Pēc vakcinācijas bērniņam var īslaicīgi paaugstināties ķermeņa temperatūra, viņš var būt nemierīgāks, var parādīties injekcijas vietas pietūkums un apsārtums. Tomēr jāatceras, ka tā ir normāla ķermeņa reakcija, un īpašu ārstēšanu neprasa. Ja parādās paaugstināta temperatūra virs 38C, mājās jābūt piejamiem pretdrudža medikamentiem kā ibuprofēnam vai paracetamolam bērniņa svaram atbilstošā devā.

BĒRNA VAKCINĀCIJA

VAKCINĀCIJAS NOZĪME

Vakcinācija ir drošākais veids kā pasargāt bērniņu no vakcīnu kontrolētām infekciju slimībām un to izraisītām kompilkācijām. Visuzņēmīgākie pret dažādām infekciju slimībām ir mazi bērni līdz 2 gadu vecumam, jo šajā vecumā imūnā sistēma vēl tikai veidojas un nobriest. Bērniņi, kas saņēmuši vakcināciju, ar konkrētajām infekciju slimībām slimo daudz retāk un, ja saslimst, slimība norit ievērojami vieglāk.

Vakcinācija svarīga ne tikai katram bērnam atsevišķi, bet arī sabiedrībai kopumā. Jo varāk cilvēku ir vakcinējušies, jo aizsargātāki pret infekciju slimībām ir arī bērni, kuri nevar saņemt vakcināciju citu smagu saslimšanu dēļ.

Pret kādām infekciju slimībām iespējams vakcinēties?

KOMBINĒTĀ VAKCĪNA

Kombinētā vakcīna (Hexacima): difterija, stinguma krampji, garais klepus, poliomielīts, B tipa Haemophilus influenzae infekcija, B hepatīts.

Jāsaņem: 2 mēnešos, 4 mēnešos, 6 mēnešos, 12-15 mēnešos, daļēja vakcīna 7 un 14 gados.

ROTA VĪRUSA INEFKCIJA

Jāsaņem 2 mēnešos, 4 mēnešos un 6 mēnešos.

PNEIMOKOKU INFEKCIJA

Jāsaņem 2 mēnešos, 4 mēnešos un 12-15 mēnešos.

MASALAS, MASALIŅAS, EPIDĒMISKAIS PAROTĪTS

Jāsaņem 12-15 mēnešos un 7 gadu vecumā.

VĒJBAKAS

Jāsaņem 12-15 mēnešos un 7 gadu vecumā

GRIPAS INFEKCIJA

Sezonālā vakcīna no 6 mēnešu vecuma.

CILVĒKA PAPILOMAS VĪRUSA INFEKCIJA

Meitenēm un zēniem no 12 gadu vecuma.

ĒRČU ENCEFALĪTS

Bērniem no 1 gada vecuma.

Uzsākot vakcināciju, jāsaņem pirmās divas potes ar 1-3 mēnešu intervālu, tām seko trešā vakcīna 5-12 mēnešu laikā, un tālāk sekojoša revakcinācija ik pēc 3 – 5 gadiem.

Pieteikties konsultācijai