Sāpes ausīs

Sāpes ausīs

Sāpes ausīs bērniem ir samērā bieža un ļoti nepatīkama sūdzība.
Tās bieži parādās brīdī, kad bērniņam jau kādu laiku ir iesnas un var būt pirmā norāde uz vidusauss iekaisumu. Ausu iekaisumi biežāk vērojami rudens un ziemas mēnešos, tomēr sastopami visu gadu.
Bērniņi visbiežāk sūdzas par sāpēm ausīs, bet mazākiem bērniem, kas nevar paši pateikt, ka sāp austiņa, var būt vērojams sagurums, atsacīšanās no ēšanas, izdalījumi no austiņas, var būt arī paaugstināta temperatūra.

Mājas apstākļos svarīgi atcerēties, ka pie ausu sāpēm bērniņam noteikti jādod pretsāpju medikaments (Ibuprofen vai paracetamol) svaram atbilstošā devā, jo ausu sāpes mēdz būt ļoti stipras un nepatīkamas.
Vēl svarīgi atzīmēt, ka mājas apstākļos līdz ārsta apskatei noteikti nevajadzētu ausīs neko pilināt vai ievietot, jo tas nepalīdzēs un var arī bērniņam kaitēt. Ļoti reti ir gadījumi, kad ausīs kauta kas jāpilina, un to noteikti izlems ārstējošais ārsts.

Ausu sāpju gadījumā noteikti jādodas pie sava ģimenes ārsta, pediatra vai LOR speciālista, lai tas austiņu apskata un nozīmē atbilstošo terapiju, tomēr līdz ārsta apskatei bērniņa stāvokli atvieglo ar pretsāpju medikamentiem.