Droša vide gulēšanai

Droša vide gulēšanai

Visdrošākais veids kā mazulim gulēt noteikti ir savā gultiņā, bet samērā bieži vecāki vēlas gulēt kopā ar savu mazuli. Neatkarīgi no tā, vai bērniņš pirmos dzīves mēnešus guļ savā gultiņā, vai kopā ar vecākiem, ir ārkārtīgi svarīgi ievērot drošas gulēšanas principus.

Līdz 6 mēnešu vecumam bērnam noteikti jāguļ vienā istabā ar vecākiem.

Iekārtojot gultiņu mazulim, jāatceras, ka gultas matracim ir jābūt stingram un taisnam, lai mazulis tajā neiegrimst, paladziņam stingri jāpieguļ matracim, lai mazulis tajā nesapinas un neietinas. Gultiņā nav jābūt spilvenam, mīkstajām mantiņām, mīkstām apmalītēm, smagām segām. Sedziņai jābūt vieglai, tā nedrīkst nosegt bērna sejiņu. Pidžamai jābūt bez aukliņām. Visdrošākais veids ir bērniņu likt gulēt uz muguras vai viegli iesāņus, lai nepastāv risks bērniņam apvelties uz vēdera.

Ja izvēlaties ar bērnu gulēt vienā gultā, arī lielās gultas matracim ir jābūt stingram, bez šķirbām, ar stingri pieguļošu palagu, jāizvairās no smagām segām, liekiem spilveniem, jo pastāv risks mazulim tajos sapīties un nosprostot elpceļus. 

Stingri aizliegts gulēt ar mazuli lielajā gultā, ja vecāki smēķē, ir lietojuši alkoholu, apreibinošas vielas vai medikamentus, kas pastiprina miegainību.