4-6 mēneši

4-6 mēneši

4-6 mēneši

Šajā vecumā notiek aktīva pasaules izzināšana un strauja bērniņa attīstība.

Augšana.

Bērniņš joprojām turpina aktīvu augšanas procesu, kas gan var lēnām mazināties tempā salīdzinājumā ar pirmajiem 3 mēnešiem. Ap 4-5 mēnešu vecumu mazulim būtu jādubulto savs dzimšanas svars, ko kontrolēs Jūsu pediatrs.

Maņas.

Mazulis ieinteresēti skatās uz sev interesējošiem objektiem gan tuvumā, gan tālumā.
Mazulis sāk turēt rokās mantiņas un ar interesi var aplūkot dažādu faktūru, krāsu un materiālu rotaļlietas.
Bērniņš labi atpazīst tuvāko cilvēku balsis, un aktīvi komunicē ar savu balsi.

Attīstība.

Bērniņš sāk sniegties pēc mantām un tās turēt rokās, vēlāk jau pārliek mantu no vienas rokas uz otru. Ap 5-6 mēnešu vecumu bērniņš var apzināti sākt mantas mest zemē, jo tas ir interesanti.
Šajā vecuma posmā bērniņš jau stabili tur galviņu, sāks velties no muguras uz vēdera un pēc tam arī atpakaļ. Sākumā velšanās notiek pakāpeniski, bērniņš veļas uz sāniem, tad uz vēdera, bet tikt atpakaļ uz muguras bieži uzreiz nesanāk, to mazulis apgūs pakāpeniski. Tuvāk sešu mēnešu vecumam bērniņš var sākt rotēt ap savu asi, it sevišķi, lai tiktu pie sev interesējošas mantas.
Komunikācijā bērniņš apzināti smaida, smejas, atdarina valodu savās skaņās, ar skaņu arī izrāda nepatiku, dusmojas.
Mazulis skaidri atpazīst mammu un tēti, labprāt komunicē.

Vakcinācija.

Četru mēnešu vecumā mazulim jāsaņem otrā kompleksā pote (Hexacim), otrā vakcinācija pret pneimokoku infekciju un otrā Rota vīrusa vakcīna.
Sešu mēnešu vecumā bērniņam jāsaņem trešā kompleksā pote un, atkarībā no izmantotās vakcīnas, arī trešā Rota vīrusa vakcīna.